


| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
| Polarity | PNP |
| RoHS | Compliant |
| Transition Frequency | 120 MHz |
Stock: 960
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52578
Ext.Price$0.52578
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52578 | $0.52578 |
| 10 | $0.32573 | $3.25730 |
| 50 | $0.26227 | $13.11350 |
| 100 | $0.21117 | $21.11700 |
| 500 | $0.16244 | $81.22000 |
| 1000 | $0.14534 | $145.34000 |
| 3000 | $0.12807 | $384.21000 |
| 5000 | $0.11285 | $564.25000 |
